Programų sistemos – 3 semestras

Nuorėčiau pradėti nuo to, kad šis semestras, bent jau kolkas, buvo pats geriausias. Buvo ką veikti, nespecialybiniai dalykai per daug nekankino – likdavo ganėtinai daug laiko gilintis į dalykus, kurie ištiesų rūpi ir domina. Ko daugiau reikia? Standartiškai, kaip tai dariau pirmojo ir antrojo semestro apžvalgose, pereisiu per visus šį semestrą studijuotus dalykus ir trumpai aptarsiu.

Anglų kalba
Jeigu pirmuosius du semestrus anglų šiek tiek nervavo, šį semestrą buvo daug geriau – pats gerai nežinau kodėl, gal žinojimas, kad tai paskutinis anglų kalbos semestras šiose studijose, darė savo. O gal, tai, kad šį semestrą per vieną kartą turėjom iškart abi paskaitas, tad anglų būdavo tik kartą per savaitę. Aišku, kaip visada, kas mėnesį reikėjo atsiskaitinėti „home reading“, deja, pats iš trijų sugebėjau atsiskaityti tik vieną (ech tas tingulys…). Dar reikėjo ruošti kelias prezentacijas – kas nėra taip jau blogai, gera praktika, jeigu kada reiks pristatinėti kokį nors realų projektą, pavyzdžiui, užsakovui. Šio semestro gale, anglų jau buvo nebe įskaita, kaip iki šiol, bet rašėm egzaminą. Jeigu gerai supratau sistemą, tai 20% egzamino balo – trijų semestrų per paskaitas rinktų pažymių vidurkis, 10% – paskutinioji prezentacija ir likę 70% – egzaminas, kuris, beje, tikrai nebuvo labai sunkus. Viskas – mokykla universitete baigėsi!

Duomenų bazių valdymo sistemos
Geras, naudingas dalykas. Iki šiol neturėjau jokios patirties, darbe su duomenų bazėmis, SQL ir pan. Po šio semestro, nors dar yra labai labai daug kur gilinti žinias, jau galiu naudotis SQL, integruoti duomenų bazes į savo rašomas programas ir pan. tai yra tikrai naudingas dalykas. Šį dalyką dėsto Baronas, mums jis vedė ir pratybas. Per pratybas bus du laboratoriniai, suskaityti ir mažesnes dalis. Atsiskaičius viską iki tam nustatytų terminų į egzaminą galite susirinkti 4 balus. Egzaminas – testas, bet tikrai ne lengvas testas, reikia būt gerai pasiskaičius teoriją, jeigu norite siekti gero pažymio.

Ekonomikos teorija
Čia bus lengva, na, bent jau mums nesunku buvo. Dabar nepasakysiu mūsų dėstytojo pavardės, nes visą semestrą visuose tvarkaraščiuose figūravo kažkokios moteriškės pavardė, kuri neturėjo nieko bendro su ekonomikos dėstymu. Šis dėstytojas per pratybas kviečia prie lentas. Taip, žinau, mes visi bijom eiti prie lentos, bet čia kitas variantas – atsipūskit ir eikit ramiai. Ko nemokėsit viską jums pasakys ir nereiks kelias minutes stovėti akis įbedus į lentą ir laukt kol dėstytojas pagaliau prabils. Jūs kviečiami prie lentos, tam kad kažką išmoktumėte, kad būtų lengviau per kolį. Kaip vyksta vertinimas. Teoriškai taip: 5 balai iš kolio (čia uždaviniai ir testas), 5 balai iš egzamino (čia tik testas) ir dar balas, jeigu lankote visus praktinius užsiėmimus. O realiai, tai kažkas tokio: 5 balai iš kolio, 5 balai iš egzo ir dar + kažkoks magiškas skaičius, nes per visą kursą nebuvo tokių kas gautų mažiau 6 ar tai 7.

Grafų teorija
Grafų teoriją dėsto jau matytas dėstytojas – Skersys (pirmame semestre dėstė diskrečiąją matematiką). Toks jausmas, kad visi Skersio dėstomi dalykai yra lengvi, arba dėstytojas labai aiškiai viską išaiškina – net nežinau. Na, bet didžiajai daliai studentų bėdų su šiuo dalyku nebūna. Pats dalykas nepasakyčiau, kad labai įdomus (na čia mano tokia subjektyvia nuomone), į paskaitas po pirmos egzamino dalies nebevaikščiojau, tačiau tai nėra ir kažkoks visiškai nereikalingas dalykas, manau tikrai būtų galima rasti kur pritaikyti grafų teorijos žinias praktikoje. Egzaminas yra suskaidytas į dvi dalis, pirmąją dalį rašote semestro viduryje, antrąją – per sesiją, abi dalys vertos 5 balų.

Matematinė analizė II
Tas pats dėstytojas (A. Juozulynas), ta pati tvarka. Ką galiu pasakyti apie šį dalyką.. Bijokit! Ne, tikrai bijokit, nes jei bijosit, gal išlaikysit 😀 Kaip jau užsiminiau, sistema ta pati – neišlaikiusiųjų 30% kurso. Ką norėčiau paminėt, tai jog antrame semestre vyresnių kursų studentai mums sakė: „Va iškęskit pirmąją matanalo dalį ir po to jau bus viskas bus vanduo..“ Oi ne, jeigu jums taip kas nors sakys ar galbūt jau sakė – aš paneigiu. Tikrai ne, antroji dali sunkesnė. Pirmojoje dalyje t.y. antrajame semestre po kolio jau nemaža dalis studentų buvo užsitikrinę, kad nepapuls į tuos 30% ir tikrai jau bus išlaikę egzaminą. Šį semestrą, tokio pokšto nebuvo, na buvo, bet tik keliems žmonėms – gal dviems berods. Ai, dar – jeigu nenorite rašyti egzamino ir iškart gauti 10, tai turėkit visus dešimtukus iš kitų dalykų ir parašykit neblogai kolį. Na, čia taip buvo: persona, kurio vardo ir pavardės neviešinu, kad nesusigooglintų mano blogo, prieš egzaminą buvo pakviestas dėstytojo nusileisti žemyn (sėdėjo auditorijos viršuj), dėstytojas jam paspaudė ranką ir pasakė, kad jeigu nori gali egzamino nerašyti, aš tau 10 įrašysiu, jis daug nemąstęs susirado savo kuprinytę, susikrovė šmutkes ir viso gero! 😀 Na, o mes kankinomės. Nesupyk, mielas mano blogo skaitytojau, bet greičiausiai ir tu kankinsiesi, kaip tatai aš tai dariau su kolegom, antraip mano blogo dabar neskaitytum, o gilintumeisi į matematikos subtilybes.

Objektinis programavimas II
Objektinio programavimo antrąją dalį dėsto Rimantas Vaicekauskas. Šaunus dėstytojas, paskaitos nenuobodžios, nors pats dažnai nevaikščiodavau, čia tiesiog toks dalykas, kurį man mokytis savarankiškai greičiau ir patogiau. Paskaitos šiek tiek primena viktoriną. 😀 Šitas dėstytojas visada naudoja mikrofoną. Visus studentus kiekvieną kartą suskirsto į grupes, pavyzdžiui, sėdintys kairėj, per vidurį ir dešinėj, arba tie kurių pavardė prasideda A, B, C ir t.t., arba tie kas, gimę sausį, vasarį ir t.t. ir pan. Dėstytojas užduoda klausimą ir pasako kuriai grupei tas klausimas skirtas, jeigu tu iš tos grupės ir žinai atsakymą – keli ranką ir sakai, už teisingus atsakymus gauni taškų, kuriuos vėliau nešiesi į egzaminą. Antrojoje OOP dalyje viskas sukasi aplink JAVA programavimo kalbą. Mane asmeniškai JAVA užkabino. Per pratybas visi turėjom susigalvoti po kokį nors žaidimą ir viso semestro metu po truputį tą žaidimą turėjom įgyvendinti, pritaikydami tam tikrus reikalavimus. Savąjį žaidimą aš jau esu patalpinęs šiame bloge – Shuffle Game. Egzaminas – testas, bet klausimai labai sukti, reikalaujantys žinoti kalbos subtilybes. Jeigu norite gerai parašyti – būkit pasikaustę teorinėmis žiniomis.

Programų sistemų inžinerija I
Dalyką dėsto Karolis Petrauskas. Kaip jau pats dalyko pavadinimas skelbia, tai yra mūsų specialybinis dalykas. Semestro metu reikia rašyti projektą. Imituojamas darbas su verslu, projektas ruošiamas kažkokiam nors verslui, taip kaip tai būtų daroma realiame darbe. Vėliau kai paruošiamas projektas, vyksta projekto įgyvendinimas rašoma programa. Mūsų projektas buvo „RSS Agregatorius“. Galutinį mūsų variantą galite pažiūrėti kolegos bloge: RSS Agregatorius (Yra screenshot). Pats dalykas gan neblogas, nors tas projektų rašymas ir nėra pats linksmiausias dalykas, o ypač tos visos UML diagramos, tačiau projekto įgyvendinimas buvo visai smagu. Per pratybas viso galima susirinkti 4 balus, egzaminas iš 7 balų, taigi dar vienas lieka rezerve. Egzamino klausimai grynai iš paskaitų konspekto (kurio niekur nėra). Tad norint gerai parašyt egzaminą, patartina būtų vaikščioti į paskaitas ir konspektuotis.

Prenumeruoti

Užsiprenumeruokite naujienlaikraštį ir būkite informuoti apie naujus įrašus pirmi.

, , , , , , , , , , , ,

Komentarų nėra.

Parašykite komentarą