Programų sistemos – 1 semestras

Baigėsi pirmas semestras (VU programų sistemos). Nusprendžiau, kad reiktų po kiekvieno semestro perbėgti per visus dalykus, studijuotus tą semestrą, ir trumpai apie juos šį tą parašyti.

Informatika
Informatiką dėsto S. Ragaišis. Manau, jis yra vienas geresnių dėstytojų t.y. jo paskaitos tikrai nėra sausos, jis sugeba įtrauk ir sudomint, o tai tikrai nėra lengva, kai dėstomas dalykas – Pascal. Taip, senas geras pascal, jūsų draugystė su šia programavimo kalba nesibaigs mokykloje, jeigu nuspręsite stoti į programų sistemas Vilniaus universitete. Per semestrą reiks atsiskaityti 5 užduotis, už kiekvieną užduotį gausit atitinkamai balų, jeigu atsiskaitote visas 5, jūs jau turite 3 balus, taip pat viso semestro metu per praktinius užsiėmimus bus daromos mini užduotėlės, čia irgi galima susirinkti 1 balą. Na ir bus „minimumo“ laikymas, kurio visi bijo, bet kuris iš tiesų nėra labai baisus. Esmė to minimumo, nepadaryti nei vienos „rimtos“ klaidos. Jeigu išlaikai minimumą gauni dar 1 balą. Taigi, jeigu viską išsilaikai ir susirenki visus galimus balus į egzaminą eini jau jį išlaikęs! Beje, nepaminėjau, kad jeigu neišsilaikai minimumo tavęs neprileidžia prie egzamino ir reikia kartoti kursą. Tačiau nėra viskas taip baisu, yra du bandymai, jeigu pirmą kart nepasisekė, gali dar pasitaisyti.
Tai va, apibendrinus, pats dalykas toks kaip ir pasenęs (mano galva reiktų daryti tai ką mes darėm, tik su C kalba.), tačiau pateikiamas gan įdomiai, bus gerų, verčiančių pagalvoti užduočių.

Tiesinė algebra ir geometrija
Dėsto E. Stankus. Labai geras žmogelis, galima drąsiai klausti kas neaišku, visada viską paaiškins, kartais netgi daugiau nei reiks. : ) Šiaip tai čia bus daug matematikos, jeigu mokykloje su matematika nebuvo bėdų, čia jų irgi tikrai nebus, jeigu buvo – teks gan smarkiai padirbėti. Viso semestro metu užduodami namų darbai, du kartus per semestrą jie surenkami. Iš jų galima užsidirbti 1 balą. Dar bus rašomas kontrolinis darbas, čia max 3 balai. Taigi, jeigu viskas „pagal planą“ atėję į egzaminą turėsit 4 balus.

Diskrečioji matematika
Dar šiek tiek matematikos. Šį kursą dėsto G. Skersys. Asmeniškai man šis dalykas buvo vienas įdomiausių, nors ir nedaug ką bendro turintis su mano studijų kryptimi. Gaila, kad vėlai tai supratau. Greičiausiai jums ir taip bus, visi labai keistai nusiteikę prieš šį dalyką, nes dėstytojas dėsto paskaitą grynai pagal savo konspektą, todėl neva neverta ten ir eiti, kiti jus paveiks ir jūs numosit ranka į šį dalyką. Tačiau, jeigu galėčiau atsukti laiką, daug daugiau dėmesio skirčiau šiam dalykui, nes tikrai verta. Diskrečiojoj matematikoj viskas paremta logika, o logikos mums tikrai nebus niekada per daug, tad reikia ją lavint. Dėl egzamino, tai nereikia baimintis, kaip aš sakau – kad neišlaikyti šio egzamino reikia būti arba idiotu arba tau turi tą dieną labai labai nesisekt.

Praktinė informatika
Dėsto S. Dapkūnas, na žmogelis tikrai matosi, kad geras ir dėsto taip užsivedęs, tačiau jeigu kalbant apie patį dalyką… Pats kurso dalyko pavadinimas juokiasi iš savęs. Praktinė? Hmm. Gerai, netempiant gumos, už praktines žinias jūs gausite 1 balą. Kiti devyni balai surenkami už teorines žinias, o tos teorinės žinios yra apgailėtinos. Išsilaikiau aš tą egzaminą ir iš tiesų netgi labai gerai, tačiau jau dabar tuščia galvoj, ką aš ten kaliau dieną prieš egzaminą. Iškali, atsiskaitai, pamiršti. Kitaip ir būt negali, nes reikia išmokti tokius dalykus. Kaip ant MS Word pasiekti tokią ir tokią komandą, ką ji daro, kokių ten parametrų yra „toje lentelėje, kuri atsidarys“, tas pats su excel. Beje, visi mokymai vyksta ant 2003 word’o, kurio didžioji dalis jau seniai nenaudoja, pas didžiąją dalį žmonių jau yra 2007 office, o pas kai kuriuos, jau ir 2010-ų. Dar šiek tiek supažindins su Maple. Tačiau per daug nesidžiaukite, universitetas nesirūpina atnaujinti programinės įrangos, nors tai ir labai svarbu siekiant paruošti gerus specialistus. Jus mokys iš v4 Maple, kuris išleistas dar XX a. pabaigoje. Kai, tuo tarpu, jau egzistuoja, berods, v13 Maple.

Komunikacijos įgūdžiai
Šį kursą jums dėstys R. Kašuba. Tikrai įdomus dėstytojas turintis daug ką papasakoti. Paskaitos vyksta remiantis jo gyvenimo patirtimi, kuri yra tikrai nemaža. Kaip jis sako, pas jį jūs laikysite patį lengviausią egzaminą savo gyvenime. Iš tiesų galit būt ramus, mažiau 8 turbūt niekas dar nėra pas jį gavęs, tačiau klausimai per egzaminą bus ne tokie ir lengvi… Dar semestro metu turėsit parašyti savo CV, rašinėlį apie savo mokyklą (600 žodžių) ir apie draugą (300 žodžių). Tikrai patariu vaikščioti į Kašubos paskaitas, pažadu, kad išgirsite kažką įdomaus.

Anglų kalba
Anglų kalba, na kaip ir geras dalykas, reikia ją mokytis, bet realybėje šis dalykas visus bene labiausiai erzina, kadangi jis labiausiai primena mokyklą. Sėdėsit klasėj, darysit užduotis, gausit namų darbus. Nežinau, jeigu būtų mano valia, galėtų būti kalba kaip pasirenkamas dalykas ir kad būtų galima pasirinkti ne tik anglų, bet ir kokias kitokias kalbas, pavyzdžiui, ispanų, prancūzų. Norėtųsi kažko naujo, o ne tos pačios anglų, kurią turime jau nuo 2-os klasės. Kaip žinau pirmus du semestrus bus vertinama įskaita neįskaita, o trečiąjį semestrą rašysim egzaminą, na ir tada tikrai baigsim.

Kompiuterių architektūra
Dėsto garsusis A. Mitašiūnas. Na šitas dėstytojas apaugęs legendom, jeigu nuvažiuosit į fuxų stovyklą tikrai išgirsite ne vieną skanduotę, kur bus minima jo pavardė. Beje, toks jau sutapimas – šiandien kaip tik Mitašiūno jubiliejus, 60 metų. Tai, va prisiklausius daugybės pagyrimų ir šiaip legendų apie šį dėstytoją tikėjausi kažko WOW. O kaip realybėje? Nežinau kaip kitus, bet mane jis tikrai nuvylė, paskaitos dėstomos tikrai nuobodžiai, monotonišku balsu, kalba labai tyliai (vienintelė paskaita, kur visi tyli), jeigu kas kalba per jo paskaitą, jis užsirašo juos į savo blacklist, kas būna tiems kuriuos užsirašo nežinau, mūsų kurse šitokio baerio gaila, bet nebuvo. Žodžiu paskaitos tikrai ne iš tų, kur nesinori atsivožti savo savo laptopo ekrano ir daryti kažką kitą. Tačiau, pats dalykas yra įdomus, tiksliau dalis šito kurso. Per praktinius užsiėmimus mokysitės programavimo kalbos – assembler. Bus 3 užduotys, tikrai bus ką veikti, jeigu norėsite atsiskaityti visas užduotis, taip sakant, čia jau ne pascal… Jeigu atsiskaitote viską kas priklauso per praktiką nešatės į egzaminą 4 balus. Jeigu semestro metu parašote disassembler (daug nekomentuosiu, nes pats nerašiau), gaunate lygtais 3 balus ir turite teisę rašyti išankstinį egzaminą, kuriame galima gauti 9 balus, taigi max galite surinkti 12, todėl praradę 2.5 egzamine vis dar gaunate 10. Na, o jeigu egzaminas laikomas normalia tvarka, egzamine max galima gauti 6. Egzaminas tikrai sunkus, neužteks vieną dieną prieš jį pasimokyti. Būna žmonės nusineša 4 balus ir vis tiek neišlaiko. Neišlaikius daug bėdų, kaip žinia Mitašiūnas perlaikymą padaro dar sunkesnį, taip kad jei nepasisekė pirmą kartą, didelė tikimybė, kad nepasiseks ir vėl.

Tokios mano mintys apie dalykus studijuotus šiame semestre, šiaip mano manymu ne pats geriausias semestras, guodžiuosi tuo, kad šis semestras toks kaip įžanginis ir po to bus daug geriau/rimčiau. Pažiūrėjus į kito semestro programą atrodo taip ir turėtų būt, na o kaip bus iš tiesų pamatysiu jau greit ir būtinai semestrui pasibaigus parašysiu.

Prenumeruoti

Užsiprenumeruokite naujienlaikraštį ir būkite informuoti apie naujus įrašus pirmi.

One Response to Programų sistemos – 1 semestras

  1. vasario 3, 2012 at 6:42 pm #

    Ir vis tiek nei LT kabučių iš praktinės informos rašyt neišmokai 😀 („“). O man komunikacijos įgūdžiai nepatiko, pirmas dvi savaites gal ir įdomu, bet kai pradeda kartotis tai jau nuobodu darosi… Apie tą savo komunikacijos eksperto draugo puikumą, kai jie ten braškes sumindė kokius 4 kartus pasakojo. Dėl KA tai nežinau kaip jas įdomiau dėstyt būtų įmanoma, bet turiu (dėl suparntamų priežasčių:)) pasakyti, kad… jo blogai dėsto Mitašiūnas ir vertina kažkaip neteisingai …

Parašykite komentarą